Web Tasarım

Bir web sitesi yalnızca içeriğiyle değil, aynı zamanda görselliğiyle de duyguların sanal bir alan üzerinden iletilmesini sağlar.

Benzersiz, seçkin, amaca uygun, güncel web tasarım trendlerine uygun işler yapıyorum. Grafik, hareketli görseller katarak, verilmek istenen mesajın ve bilgilerin estetik ve teknik mükemmelliğini sağlayarak size sunuyorum.

Web Tasarım Süreçleri

Kurumsal web sitesi veya ürün tanıtım projeleri vs gibi talep edeceğiniz işlerde aşağıdaki tasarım süreçleri adım adım uygulanır.

Öncelikle işiniz analiz edilir, beklenti ve aklınızdaki düşüncelere uygun işi çıkarmak için harakete geçilir.
Örnek bir site belirlediyseniz onun üzerinden, belirlemediyseniz size en uygun tasarımı yaparım, bu aşamada tabiki karşılıklı konuşmalarla sizinde istediğiniz, size uyan bir tasarım ortaya çıkarılacaktır.

Anasayfa tasarım çalışması yapıldıktan sonra onayınıza sunulur. gerekirse üzerinde düzenlemeler yapılır. Onayınız sonrasında alt sayfalara geçeriz. Diğer sayfalarda aynı şekilde tek tek tasarlanır ve her sayfa onayınıza sunulur.

Web site tasarımınız tamamlandıktan sonra, isteğiniz doğrultusunda, programlama aşamasına geçilir, Hazırlanmış olan  içerik yönetim sistemini (yönetim/kontrol panelini) ihtiyacınız doğrultusunda güncelleyip, sitenizle ilişkilendirilir. Bu sayede sitenizde sayfalar oluşturabilir, resim ve yazıları kendiniz ekleyebilirsiniz.

STATİK SİTE (HTML Sayfalar)
Kaynaklarını veri tabanından almayan, her sayfası ayrı yapılan, tamamen HTML ile kodlanan sitelere statik web site denir. Web sitesinde yapacağınız değişiklikleri sadece HTML kodlarınızı düzenleyerek yapabilirsiniz. Eğer bu konuda bilginiz yok ise, düzenleme yapmanız için destek almanız gerekecektir. 
 
DİNAMİK SİTE (Kontrol Paneli)
Dinamik web siteleri HTML bilmeyenlerin de sitelerini güncellemesine kolaylık sağlar. Birçok dinamik web sitesi WordPress, Joomla gibi İçerik Yönetim Sistemlerinin(CMS) üzerine inşa edilmiştir ve CMS arayüzleri sayesinde siteye yeni içerik eklemek ve siteyi güncellemek çok kolaydır. Bu sistemlerde PHP,ASP, Java gibi programlama dilleri ve veri tabanı kullanılır.